2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Kreditupplysningstjänster till upphandlingssystem
Beskrivning: Vill ni som leverantörer vara med och påverka så att vi, Göteborgs stad inköps- och upphandlingsförvaltningen, upphandlar med rimliga och relevanta krav? Vi startar nu upphandlingen av kreditupplysningstjänster för systemstödet, Kommers, för upphandling, leverantörs- och avtalshantering för Stadens förvaltningar och bolag. Vi vill ge potentiella leverantörer och andra berörda parter möjligheten att inkomma med synpunkter på ett antal frågor
Intern identifierare: N050-0091/24
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 66110000 Banktjänster, 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster