87252-2017 - ResultatSverige-Strängnäs: Golvbeläggning och väggbeklädnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Golvarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen För löpande avrop av diverse golvarbeten, parkett, matta, våtrum etc. Utöver löpande avrop även förnyad konkurrensutsättning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45431000 Golv- och plattläggning, 45432110 Golvläggning, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45453000 Reparation och renovering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.