87277-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Diverse livsmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksråvaror - Kolonialvaror, fryst, mejeri m.m.
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Visit Linköping & Co AB upphandlar köksråvaror och livsmedel för sin restaurang- och konferensverksamhet på Konsert & Kongress i Linköping.
Denna upphandling avser "Köksråvaror - Kolonialvaror, fryst, mejeri m.m.".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15229000 Frysta fiskprodukter, 15311000 Fryst potatis, 15331170 Frysta grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15893000 Torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se vidare upphandlingsdokumenten.