87305-2020 - ResultatSverige-Järfälla: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tunga Lastbilar
Referensnummer: TEN 2018/446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 st. tunga lastbilar med lastväxlare till Järfälla kommun.
Avtalet omfattar inköp av två (2) fabriksnya lastbilar med växlar-flak inklusive option på ett serviceavtal på tre (3) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av 2 stycken tunga lastbilar med lastväxlare till Järfälla kommun.