2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrakt avseende Generalkonsult Sötvattenslaboratoriet Lovön, Ekerö
Beskrivning: Projektet omfattar en invändig ombyggnad av Sötvattenslaboratoriet på Lovön, Ekerö. Upphandlingen avser upprättande av systemhandling med följande optioner: Option 1: Upprättande av förfrågningsunderlag. Option 2: Bygghandling/Bygguppföljning och upprättande av relationshandlingar.
Intern identifierare: 0387/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000