87344-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Upprustning Mossparken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpprustning Mossparken
BeskrivningUpprustning av parkanläggning innefattande bl a: - hantering av parkslide - upprustning och nyanläggning av lekplats - nyanläggning av utegym - upprustning, nyanläggning samt kompletteringar av ytskikt - belysningsåtgärder - planteringar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95625:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212120 Byggnation av temapark, 45236210 Markanläggning för lekplats