87369-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt Bröd - Sollefteå Örnsköldsvik Ålsta Sundsvall
Referensnummer: 16LS10742
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud på färskt bröd.
Denna upphandling omfattar köp av färskt bröd till våra enheter i Sollefteå, Örnsköldsvik, Ålsta och Sundsvall. Upphandlingen är uppdelad i mindre anbudsområden ortsvis.
Det beräknade värdet av hela upphandlingen är totalt 2 miljoner för 4 år.