87375-2020 - ResultatSverige-Östhammar: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och järnhandelsvaror 2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Östhammars kommun avser genomföra en upphandling som ska resultera i ett ramavtal för Bygg- och Järnhandelsvaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 44114000 Betong, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål, 44531100 Träskruv, 44531510 Bult och skruv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen