87379-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Gängade fästen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal fästelement
Referensnummer: 2019-19470
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44531000 Gängade fästen
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av fästelement till Kriminalvården. I upphandlingen finns två avtalsområden; fästelement till träindustri och fästelement till mekanisk industri.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44192200 Spik, 44523000 Gångjärn, armatur och beslag, 44531510 Bult och skruv
II.2.4.