87427-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Detektions- och analysutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flamfotometrisk detektor
Referensnummer: 19/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38430000 Detektions- och analysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar löpande avrop av flamfotometriska detektorer under avtalstiden.
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Flamfotometrisk detektor med diarienummer 19/123, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
När avtal har tecknats kommer den upphandlande myndigheten att beställa uppskattningsvis 18 stycken flamfotometriska detektorer därefter sker avrop löpande under avtalstiden.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38431000 Detektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen