87430-2020 - ResultatSverige-Umeå: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träningsredskap, sjukgymnastik
Referensnummer: HSN 1100-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser träningsutrustning för rehabilitering och sjukgymnastik och omfattar:
• Konditionsutrustning
• Fast träningsutrustning
• Stänger och vikter
• Övrig träningsutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37440000 Träningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen