8745-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av A/V-produkter (Hemelektronik)
Referensnummer: KS 2018/00168-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48910000 Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad avser upphandla ett (1) ramavtal med en (1) leverantör för att täcka behovet av hemelektronik. Upphandlingen omfattas av leverans till olika leveransställen i Västerås kommun.
Västerås stad tecknar ramavtal med en leverantör för samtliga efterfrågade artiklar specificerade i Utvärdering.
Upphandlingen omfattar följande produktområden:
— TV, tillbehör till TV,
— Kablage,
— Högtalare, hörlurar mm,
— TVspelkonsoler med tillbehör,
— Batterier,
— Montering och installation av TV.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48910000 Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare, 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen