2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Konsult inomhusmiljöutredningar
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde fuktsakkunnig. Uppdraget omfattar konsultutredningar avseende utredningar gällande byggnadsrelaterad ohälsa (utifrån fastighetsperspektiv) i kommunens fastigheter.
Intern identifierare: KLF 2023/1629
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Konsult inomhusmiljöutredningar