Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd samt service av brandsläckare m.m.
Referensnummer: 2017-006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för inköp, service och underhåll av brandsläckare, utrymningsplaner, rökluckor, brandtätning och andra produkter kopplade till brandskydd åt Huddinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75251110 Brandskyddstjänster, 24951220 Brandsläckningsmedel, 45343000 Installation av brandskydd, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen