Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationer och service av hissar, portar, lyftanordningar, vikväggar och ingångar
Referensnummer: KS 2018/213 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av underhåll av hissar, portar, lyftanordningar, vikväggar och ingångar för Karlskrona kommun, Kruthusen Företagsfastigheter AB, Affärsverken AB samt Affärsverken Elnät AB.
Produkten/Tjänsten.
Upphandlingen avser underhållsavtal hissar, portar, lyftanordningar, vikväggar och ingångar inom angivna fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313100 Hissinstallationer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 51511000 Installation av lyft- och hanteringsutrustning, utom hissar och rulltrappor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen