87497-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Byggtjänster Övikshem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggtjänster Övikshem
BeskrivningAB Övikshem upphandlar ramavtal avseende byggarbeten för planerat fastighetsunderhåll, akuta underhållsåtgärder samt mindre om- och tillbyggnader samt nyproduktion.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123522:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten