87511-2026 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Ramavtal Städ (AB Övikshem)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Städ (AB Övikshem)
BeskrivningÖrnsköldsviks kommun upphandlar, på uppdrag av AB Övikshem avtal avseende städning av allmänna lokaler ex. trapphus, källargångar, kontor och tvättstugor i AB Övikshems fastigheter. För mer information om entreprenaden, se upphandlingsföreskrifter och kontraktsformuläret och däri angivna handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110517:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
Optioner
Beskrivning av alternativen5 stycken optioner avseende städ på 5 olika fastigheter.