87525-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniskt konsultstöd för om-och nybyggnation, lantbruk och lab - omgjord
Referensnummer: SLU.ua.2020.2.4.4-4332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet inbjuder till anbudsgivning i upphandling av tekniskt konsultstöd för om- och nybyggnation, lantbruk och lab. Konsulterna ska ha agronomutbildning eller likvärdigt respektive erfarenhet inom ombyggnation i labbmiljö. SLU har för avsikt att teckna ramavtal med tre (3) leverantörer per delområde. Upphandlingen är omgjord och bygger på den avbrutna upphandlingen SLU ua 2020.2.4.4-3611
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 77100000 Jordbrukstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen