8753-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av Torpaskolan
Referensnummer: 18/231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser om- och tillbyggnad av Torpaskolan, Jönköping.
Total tillkommande bruttoarea ca 1 500 m2
Tillkommande bruttovolym ca 6 400 m3
Ombyggnad ca 800 m2