87531-2021 - ResultatSverige-Strängnäs: Analystjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av livsmedelsinspektör
Referensnummer: MSN/2020:613-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun upphandlar en livsmedelsinspektör för livsmedelskontroll med kompetens inom flertalet typer av livsmedelsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen