87533-2021 - ResultatSverige-Leksand: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 20/117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Leksands kommun upphandlar: - sakkunniga till kommunens revisorer - sakkunniga till lekmannarevisorerna kommunens två bolag, Leksandsbostäder AB och Leksand Vatten AB. - yrkesrevision i de kommunala stiftelser där sådan krävs
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen