87535-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Leverantörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsleverantör
Referensnummer: UPPH/2020:60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72410000 Leverantörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftleverantör med tjänster inom tre leveransområden efterfrågas:
— Service desk
— Driftsåtagande reparation fibernät samt utförande serviceuppdrag
— Ledningsanvisning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen