87536-2021 - ResultatSverige-Borås: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning
Referensnummer: 2020-00097IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar totalentreprenad för kalkning av sjöar och våtmarker i Borås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44921210 Kalkmjöl, 60440000 Flygning och tillhörande tjänster, 60441000 Besprutning från luften, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen