2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synhjälpmedel - glas synsvagsoptik bågar
Beskrivning: Upphandling av glas, synsvagsoptik och glasögonbågar. Produkterna förskrivs till patient i synverksamheten Habilitering&Hälsa.
Intern identifierare: RS2025-03302
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000