Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Produkter
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av IT-Produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30231310 Platta bildskärmar, 30236000 Diverse datautrustning, 32552200 Bildskärmsenheter, 32581000 Datakommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen