87726-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Laboratorieinformationssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorieinformationssystem
BeskrivningRegion Uppsala inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av Laboratorieinformationssystem (LIMS) i enlighet med villkor i denna upphandlingsdokumentation.
Intern identifierareUPPH2023-00373
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificering