87761-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Reklammaterial
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter, profilkläder och give-aways
Referensnummer: STK-2021-1036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leveranser av profilprodukter, profilkläder och give-aways till stadens och bolagens beställare samt eventuellt framtagande av nya produkter under avtalstiden. Leverantören ska driva två webbshopar och ansvara för deras drift och underhåll (se krav Webbshopar).
Uppdraget omfattar även samarbeten inför olika former av kampanjer, projekt, arrangemang eller liknande, som staden genomför under avtalstiden, där det finns behov av profilering genom profilprodukter och give-aways. Leverantören ska vara rådgivande och säkerställa att de produkter som tas fram är bra produkter till bra priser och i linje med Malmö stads grafiska manual och Miljöprogram för Malmö stad 2021-2030.