Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförare av Personlig assistans
Referensnummer: SUN 2022-149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden i Nynäshamns kommun uppdrar till socialförvaltningen att inom ramen för lagen om offentlig upphandling att fortsatt upphandla den personliga assistans som idag bedrivs inom ramen för LOU.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen