87814-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Skillingaryd: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdiglagad mat i portionsförpackning och distribution.
Referensnummer: UH-2016-072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun inbjuder till anbudsgivning avseende färdiglagad, kyld mat som ska levereras i portionsförpackningar till brukare i Vaggeryds kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen