87833-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Produktionsbyrå 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProduktionsbyrå 2024
BeskrivningUpphandlingen avser content-/produktionspartner till Visit Sweden med uppgiften att primärt agera partner för content/always on-innehåll, produktion och paketering av B2B-kommunikation, bolags- och faktarapporter/presentationer i form av: - film- och textproduktion - beställning/produktion av stillbilder - grafisk produktion Partnern kommer även att inneha uppgiften att vid behov anpassa framtagna kommunikationskoncept vidare digitalt för olika kanaler. Uppdraget kräver en gedigen och bred kompetens inom produktion av content för Visit Swedens digitala kanaler.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProduktionsbyrå 2023
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90965:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring