87861-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markskötsel – Markskötsel av förskolor samt gruppbostäder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkskötsel av förskolor samt gruppbostäder
BeskrivningUpphandlingen omfattar åretruntillsyn, -underhåll och -skötsel av entreprenadområdet och där tillhörande utrustning, inklusive snöröjning och halkbekämpning med därtill sammanhängande arbeten under vintersäsongen.
Intern identifierareSKA 2023/496
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMarkskötsel av förskolor samt gruppbostäder