2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gaslager Biogasanläggning
Beskrivning: Uppdraget omfattar leverans och installation av nytt gaslager för ESEMs biogasanläggning. Det nuvarande gaslagret består av 267 gasflaskor med en total volym om 21 000 liter. Syftet med denna upphandling är att optimera lagringslösningen genom att utöka lagringskapaciteten till cirka 30 000 liter gas och samtidigt minska antalet gasflaskor.
Intern identifierare: UH 25-08
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09121000 Stadsgas, ledningsgas eller liknande gaser
Ytterligare klassificering (cpv): 24100000 Gaser, 24321111 Metan, 45333000 Gasinstallationer, 63121110 Lagring av gas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000