87894-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Ortopediska artiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedtekniska produkter
Referensnummer: RS 2018-01423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141700 Ortopediska artiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ortopedtekniska produkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141730 Halskragar, 33141740 Ortopediska skodon, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33183200 Ortopediska proteser, 33184000 Proteser, 33184420 Utvärtes bröstproteser, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen