87916-2019 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Utrustning för tomografi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OCT till Ögonkliniken i Region Sörmland och Region Västmanland
Referensnummer: DU-UPPP18-0380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
— Leverans av två (2) st OCT inkl. installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick,
— Klinisk och teknisk dokumentation
— Utbildning av klinisk och teknisk personal
— Option på teknisk serviceutbildning
— Option på utbildning
— Option på ytterligare tre (3) st OCT
Aktuell upphandling
Region Sörmland och Region Västmanland genomför upphandling avseende OCT utrustningar för Ögonkliniken i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.