87925-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Uthyrning av helikoptrar med besättning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjöprovtagning med helikopter 2021
Referensnummer: SLU ua 2021.2.4.4-509
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Provtagning av sjöar avseende vattenkemi, för Institutionen för Vatten och Miljö vid SLU i Uppsala, med hjälp av helikopter och särskild provtagare.