See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kommunal hälso- och sjukvård utförd av sjuksköterskor på jourtid
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunal hälso- och sjukvård utförd av sjuksköterskor på jourtid till personer med beslut om bostad med särskild service enligt LSS av Stockholms stad, där boendet drivs i stadens egen regi, på entreprenad eller enligt LOV-avtal och är belägen inom Stockholms stads geografiska område.
Intern identifierare: 2.3.3-559/2022
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av kommunal hälso- och sjukvård utförd av sjuksköterskor på jourtid