87987-2019 - ÄndringSverige-Trollhättan: Mobila byggnader och modulbyggnader
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasolövningsanläggning
Referensnummer: Dnr. 2019/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
NÄRF efterfrågar i denna upphandling en gasoldriven övningsanläggning för rök och insatsövning för olika bemanningar och övningsscenarier. Anläggningen ska kunna installeras i ett befintligt övningshus, ett s.k. Luleåhus
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.