88060-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalförmedling – Bemanningstjänster socialsekreterare DIS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster socialsekreterare DIS
Beskrivning: Upphandlingen är ett dynamiskt inköpssystem och avser bemanningstjänster av socialsekreterare till Gislaved och Gnosjö kommun. Gnosjö kommun kommer börja använda det dynamiska inköpssystemet 2026-11-01, då deras nuvarande avtal löpt ut. Kommunerna har behov av att hyra in följande kompetensområden Barn och unga, Familjerätt, Ekonomiskt bistånd, Missbruk, Psykiatrin och funktionshinder, Skolkurator samt Vård och omsorg. Särskilt viktigt är att beställd resurs har den kompetens, erfarenhet och kapacitet som utlovats.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107485:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster