88117-2018 - ÄndringSverige-Falun: Miljötekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljötekniska undersökningar
Referensnummer: 577-11350-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Miljötekniska undersökningar till länsstyrelserna i Gotlands, Stockholms-, Uppsala, Västmanland, Örebro och Dalarnas län. Upphandlingen är indelad i tre geografiska områden:
1 Stockholm och Uppsala län
2. Gotlands län
3. Dalarna, Västmanland och Örebro län