2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städning av evakuerade bosättningar
Beskrivning: Det förekommer otillåtna bosättningar på Göteborgs Stads kommunägda mark. Efter att bosättarna har evakuerats behöver marken städas. Upphandlingen omfattar ramavtal städning av evakuerade otillåtna bosättningar. Ramavtalet omfattar skräpplockning, städning och transport av skräp/avfall till återvinningsstation efter otillåtna bosättningar på Göteborgs Stads mark. Översiktlig information om aktuellt uppdrag/objekt anges vid beställning.
Intern identifierare: N400U26-38
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Städning av evakuerade bosättningar
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90910000 Städning