88206-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Lågtemperaturfrysar Labfrysar Labkylar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLågtemperaturfrysar Labfrysar Labkylar
BeskrivningUpphandling av ramavtal omfattande: 1. Labkylar, Läkemedelskylar, Labfrysar -20 C samt servicetjänster 2. Lågtemperaturfrysar -40 till -80 C samt servicetjänster Anbud kan lämnas på ett av områdena eller båda. Utvärdering sker per område.
Intern identifierareRS 2023-06325
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsinbjudan och avtal
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLabkylar, Läkemedelskylar, Labfrysar -20 C samt servicetjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLågtemperaturfrysar -40 C till - 80 C samt servicetjänster