2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska ekologiska ägg
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal av färska ekologiska ägg. Upphandlingen avser leveranser till köken inom Region Kronoberg. Beräknad årlig kvantitet är 13,4 ton.
Intern identifierare: 24RS993
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 03142500 Ägg, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000