Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning och tömningstjänster
Referensnummer: 8162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsterna som kommer att avropas är akuta stopp i avlopp, planerade slamsugningar, underhållspolning, filmning, dagvattenbrunnar, torrsugningar samt tömning av oljeavskiljare och slamrännor. Större delen av avropen kommer att ligga på akuta avloppsstopp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90470000 Rensning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen