Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Foto- och filmtjänster
Referensnummer: 347/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22315000 Fotografier
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser ramavtal för foto- och filmtjänster i 4 delområden;
1) Foto - huvudleverantör
2) Foto - eventfotografering
3) Film - huvudleverantör
4) Film - konferens/föreläsning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22315000 Fotografier, 92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen