Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandväggslösning
Referensnummer: AD 4199/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48730000 Säkerhetsprogramvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket bjuder in anbudsgivare att lämna anbud gällande en brandväggslösning.
Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om sex år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48732000 Programvara för datasäkerhet, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen