88327-2022 - ResultatSverige-Gustavsberg: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ballastmaterial
Referensnummer: 2021TEN/0474
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för köp av ballastmaterial för Värmdö kommun.
Med ballastmaterial avses bergkross, makadam, bärlager och förstärkningslager m.m. som erfordras för en rationell skötsel av kommunens mark.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
PRIS 1. Avhämtat (exkl.moms)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
PRIS 2. Levererat (exkl.moms)
Del nr: 2