88333-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Vattenmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenmätare med tillhörande material och tjänster
Referensnummer: 19/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38421100 Vattenmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudsakligen Vattenmätare, men är uppdelad i totalt 3st. kategorier:
Kategori 1. Vattenmätare
Kategori 2. Tillhörande material
Kategori 3. Installation av vattenmätare och tillhörande material
Anbudsgivare skall lämna anbud på minst kategori 1 och kategori 2. Anbudsgivare får även lämna anbud på kategori 3.
Upphandlingens maximala omfattning under den ursprungliga avtalstiden är 600 000 000kr. Ingen volym garanteras under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50411100 Reparation och underhåll av vattenmätare, 51210000 Installation av mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen