Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-material med tillhörande tjänster
Referensnummer: 20/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44163100 Rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar VA material som t ex. dricksvattenrör, avloppsrör samt tillhörande kopplingar, skarvsatser, betäckningar etc. Upphandlingen är uppdelad i 6 kategorier.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44130000 Avloppshuvudledningar, 44162000 Rörsystem, 44164310 Rör och armatur, 44167000 Diverse rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen