Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporttjänster
Referensnummer: 001-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolskjutsar, matdistribution och mattransporter
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Transportområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121000 Bussar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transportområde 2
Del nr: 2
Transportområde 3
Del nr: 3
Transportområde 4
Del nr: 4