2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personbilar Ramavtal
Beskrivning: Kommunerna Kungälv, Stenungsund och Tjörn ingår i ett samarbetsavtal kring fordon via ”Centraliserad Fordonshantering” och avser med denna upphandlingen ingå ramavtal för för inköp av nya personbilar med olika storlek, drivmedelsalternativ och modeller. Avrop från ramavtalet kommer att ske löpande genom förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: 2026/83
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000